Kosmetika

Kosmetikos gaminys – medžiaga ar preparatas, skirtas išorinėms kūno dalims (epidermiui, plaukams, nagams, lūpoms ir išoriniams lyties organams) arba dantims, burnos ertmės gleivinei tik/ar daugiausia valyti, kvėpinti, pakeisti išvaizdą ir/ar koreguoti kvapą, apsaugoti ir/ar palaikyti jų gerą būklę.

Lietuvos Respublikos ar kitų Europos Sąjungos valstybių narių piliečiai arba Lietuvos Respublikoje ar kitose Europos Sąjungos valstybėse narėse įsteigti juridiniai asmenys, pateikiantys į Lietuvos Respublikos rinką kosmetikos gaminius, kurie yra gaminami Lietuvos Respublikoje arba yra pagaminti ir (ar) importuojami iš valstybių ne Europos Sąjungos narių, išskyrus Islandijos Respubliką, Lichtenšteino Kunigaikštystę ir Norvegijos Karalystę, privalo notifikuoti kosmetikos gaminius tiekiamus į Lietuvos Respublikos rinką.

Kosmetikos gaminių ženklinimą bei reikalavimus keliamus kosmetikos gaminiams nusako Europos Parlamento ir Tarybos Reglamentas Nr.1223/2009 “Dėl kosmetikos gaminių” (2009 m. lapkričio 30 d.).